Jako schválený registrátor mohu provádět online zakládání společností v Anglii. Po naší konzultaci vám doručím fakturační údaje společnosti, elektronické dokumenty (výpis, stanovy a akcie) a odkaz na obchodní rejstřík k vaší kontrole a to vše do 24 hodin.

Pozitivní vlastností brexitu je, že Británie se stala z hlediska práva zemí třetího světa a není možné zde dle práva Evropské Unie vymáhat finanční plnění evropským platebním příkazem. Mít společnost v Británii má také určitou prestiž a image.

ZALOŽENÍ FIRMY VE VELKÉ BRITÁNII

Díky téměř desetileté spolupráci s účetní kanceláří v Londýně nabízíme našim klientům komplexní služby od založení společnosti až po vedení účetnictví a mzdové agendy a to vše v českém jazyce.

1. krok: výběr obchodního názvu LTD společnosti

Název, který si vyberete pro svou firmu, bude vždy zakončen zkratkou LTD nebo LIMITED. Není povoleno používat jména jako Royal, Queen a podobná spojená s královskou rodinou. Dostupnost názvu, si můžete zkontrolovat na stránkách britského obchodního rejstříku.

2. krok: předmět podnikání & živnosti

Při zakládání společnosti se musí doložit alespoň 1 předmět podnikání (může jich být i více), v Británii se živnosti registrují pod tzv. SIC kódem

3. krok: údaje o jednateli (director) společnosti

Při zakládání společnosti v nutné obchodnímu rejstříku poskytnout informace o jednateli, konkrétně se uvádí jméno, příjmení, datum narození, národnost, trvalé bydliště a kontaktní adresa, pokud je jiná než trvalé bydliště.

4. krok: údaje o majiteli (shareholder) společnosti & osoba ovládající společnost

Při zakládání společnosti v nutné obchodnímu rejstříku poskytnout informace o majiteli společnosti, konkrétně se uvádí jméno, příjmení, datum narození, národnost, trvalé bydliště a kontaktní adresa, pokud je jiná než trvalé bydliště. V případě, že britská společnost bude vlastněna další obchodní společností tak i její název, IČ a sídlo.

Od roku 2018 se při zakládání společnosti (i při roční valné hromadě) uvádí, která osoba má na společnost významný vliv nebo kontrolu. Osoba ovládající společnost musí splňovat jednu ze dvou podmínek: a) vlastní více jak 25% akcií společnosti NEBO, b) má právo jmenovat nebo odvolat jednatele společnosti. Neexistence evidence osob ovládajících společnost bude mít za následek buď pokutu, nebo ukončení činnosti společnosti.

5. krok: výše a měna základní kapitálu

Minimální výše základního kapitálu pro LTD společnost ve Velké Británii je 1 GBP. V praxi se však doporučujeme stanovit základní kapitál na vyšší částku, například na 1000 GBP nebo více. Základní kapitál LTD společnosti nemusí být splacen, jedná se tedy pouze o orientační údaj. Můžete se také rozhodnout v jaké měně chcete mít základní kapitál - na výběr je GBP, USD, EUR

6. krok: vzdálené ověření identity jednatele, majitele a osoby ovládající společnost

V průběhu prvních tří měsíců od založení společnosti je nezbytné absolvovat vzdálené ověření identity pro všechny zainteresované osoby ve společnosti. Tento proces probíhá pomocí online aplikace, kterou je nutné aktivovat na chytrém telefonu a zahrnuje požadavek na nahrání snímků občanského průkazu nebo pasu, následovaný ztotožněním těchto dokumentů s selfie fotografií a ověřením aktuální "živosti". Dále je vyžadováno nahrání dokumentu s uvedeným jménem, příjmením a kontaktní adresou pro potvrzení místa pobytu.

Výhody založení LTD v Anglii

  • VSTŘÍCNOST : úřady ve Velké Británii ochotně komunikují s podnikateli. Pravidelně Vás informují dopisem zaslaným na sídlo společnosti, když se blíží termín výroční zprávy nebo daňového přiznání.

  • ELEKTRONIZACE: 100% všech podání se dělá online. A 90% úřadů má na stránkách platební brány, kde rovnou uhradíte všechny potřebné poplatky.

  • JEDNODUCHÉ DANĚ: Daňové přiznání se podává až po 12ti měsících účetního roku a daň z příjmů právnických osob se odvádí až 9 měsíců po skončení účetního roku.

  • RYCHLOST: Založení společnosti je do 24 hodin.

.